Názorové fórumPlease complete the required fields.

Autorské čtení


Olga Rusnáková, 7.6. 2023


Krásný den, v rámci projektu Celé Česko čte dětem jsem měla tu čest prožít krásné dopoledne s dětmi z MŠ Sluníčko. A moc jsem si to s nimi užila. Povídaly jsme si o tom, jak kniha vzniká, kdo jim večer čte pohádku, pak jsem dětem četla úryvek z pohádkové knihy a ony pak na kouzelném kole doručily svá nádherná namalovaná sluníčka pro babičky a dědy do domova důchodců. Bylo opravdu moc hezké sledovat, jak hezky se učitelky k dětem chovají. S velkým pozdravem, Olga Rusnáková


Obrovské poděkování


Aleš Novosád, 12.9. 2022


Vážené a milé, paní učitelky MŠ Sluníčko.
První týden povinné školní docházky je za námi a já se na Vás musím zpětně obrátit a poděkovat Vám. Po třech letech příprav a průprav ve Vaší mateřské školce vidím, jak jsou moji dva prvňáčci skvěle připraveni do další etapy života. Jen díky Vám, a Vaší péči mám teď doma spokojené prvňáčky, kteří se den co den ohlížejí na vzpomínky, které prožili ve školce. Ať už to jsou vzpomínky na výlety, aktivity při kroužku Tuláček, plavání, modelování z keramiky a mnoho, mnoho dalšího. I já osobně děkuji celému učitelskému sboru, že jste nám vždy vyšli vstříc našim specifickým požadavkům, a že jich nebylo málo. Děkuji Vám a přeji Vám do dalších let pevné zdraví a mnoho dalších spokojených dětí jako bylo ty moje.


Spaní


Karel, 9.8. 2022


Prázdniny se krátí a dětičky se brzy vrátí do škol a školek.Moc bych se přimlouval k nenuceni odpoledního spaní u dětí, které doma již několik let po obědě nespí.Moje děti jsou že spaní ve školce dost mrzuté a jen kvůli spaní školku opravdu nemají rádi.Verim,že aspoň u předškoláků bude tato nutnost odbourána, kór když ve vašem představení školky píšete,hebké každému detsku přistupujete individuálně.
Děkuji


Reakce na anonymní příspěvek


Ivana Jandová, 1.3. 2022


Vážený Anonyme,
příspěvek v aktualitách ze dne 27.2. vyjadřuje oficiální stanovisko České republiky k současné situaci na Ukrajině. Naše vyjádření není v žádném případě zaměřeno proti dětem jiných národností a jejich rodinám. Rozhodně neovlivňuje přístup zaměstnanců školy k dětem, který je v souladu s mottem naší MŠ – „Sluníčko svítí všem dětem“.


Nenavist do skolek nepatri


M, 28.2. 2022


Vazena pani reditelko, nepodporujte agresi proti ceskym obcanum ruske narodnosti! Smazte Vas prispevek od 27.2! Deti ruske narodnosti navstevuji Vasi skolku a prece nechcete aby nekdo z nej opakoval osud deti ze Svedskych Sanci. Nerozpoutavejte nenavist proti rusky mluvicim detem!
https://www.msmt.cz/ministr-gazdik-do-skol-valecne-nepratelstvi-nepatri


Odmitame JAKOUKOLIV agresi


Rodice, 27.2. 2022


Dobry den, musim reagovat na Vas novy prispevek “Soucítíme s ukrajinským lidem a odmítáme ruskou agresi!”
Do Vasi MS chodi nekolik deti ruske narodnosti nebo ze smisenych rodin a zadnou agresi ani tyto deti ani jejich ruske rodice neprojevuji.
Take musim pripomenot, ze Ceska republika se zucastnila nekolika bombardovani, napriklad Jugoslavie, Afganistanu, Iraku a dalsich.
Z tohoto duvodu zadam o smazani tohoto prispevku.


Poděkování


Magdaléna Králová, 6.9. 2020


Ráda bych chtěla poděkovat paní učitelkám, paní ředitelce a všem zaměstnancům školky za to, jak se starají o naše děti a připravují pro ně program, na který se vždy moc těší.
Ve školce se mým dětem moc líbí, mají rády paní učitelky a líbí se jim i krásná zahrada školky, kde si vždy rády hrají?. Ve školce našly kamarády a pestrou náplň růžných vzdělávacích aktivit (šikulka, tuláček, plavání…). Společně rádi chodíme na odpolední setkání pro maminky a tatínky, tvoření z hlíny a poobědové čtení dětem.
Zároveň bych chtěla ocenit výbornou přípravu předškoláků, individuální přístup ze strany výchovných pracovníků a jedinečný nápad této školky – výuka češtiny pro bilingvní děti, což je ve školkách ojedinělé. I v době epidemie školka na děti nezapomněla a paní učitelky dětem poslali ručně psaný dopis s dárečkem, který je velmi potěšil a nás rodiče dojal.
Ještě jednou moc děkujeme mateřské školce Sluníčko?


Zpětná vazba – červen 2020


Alena Dezortová, 30.6. 2020


Dobrý den,
velmi pozitivně hodnotím způsob scházení dětí od konce května 2020, kdy se děti scházely na školní zahradě a většinu času tak trávily na čerstvém vzduchu. Dcera tak neměla rýmu hned po pár dnech ve školce :-), jak tomu bývalo dříve. Hlasovali bychom pro podobný způsob i pro začátek školky v září, podle toho, jak to počasí dovolí.
Moc děkujeme za skvělý nápad a všem paní učitelkám za péči a laskavý přístup!
Hezké léto všem!


Poděkování


Lenka Terichová, 13.4. 2020


Dobrý den,

chtěla bych poděkovat paní učitelkám i paní ředitelce. Do školky chodí náš syn Matyášek již třetím rokem a od prvního dne jsme byli spokojeni. Paní učitelky mají k dětem skvělý přístup a Matyášek má všechny paní učitelky, se kterými se potkal, moc rád. Zvládli jsme ranní loučení, adaptaci, i další drobnosti, které se občas vyskytnou.

Oceňuji komunikaci všech ve školce ať už směrem k rodičům nebo k dětem. Vždy je ve školce příjemná atmosféra. Také jsem chtěla zmínit jídelnu, kde Maty většinu věcí sní a pochválí, a to i věci, které doma nejí. Také vyžaduje jídla, která měli ve školce.
Program ve školce je bohatý, pořád se něco děje – divadlo, různé přednášky a programy, děti spoustu věcí vyrábějí, učí se písničky, dozvídají se spoustu věcí. Krásná je nová zahrada a líbí se mi útulné třídy.
Hezká jsou setkání s rodiči ve školce, kde si s dětmi pohrajeme, doneseme občerstvení, něco tvoříme nebo nám děti předvedou, co s paní učitelkami nacvičily. Děti s paní učitelkami něco upečou a vyzdobí třídu.
Výzdoba ve školce se pořád mění, je neuvěřitelné, kolik toho děti vytvoří.
Maty také rád chodí na plavání a těší se vždy na cestu autobusem. Děkujeme paní ředitelce, že rozklíčovala, proč tam Maty nechtěl ze začátku chodit, a od té doby se každý týden těší na čtvrtek.
Nyní mám radost, že paní učitelky na děti myslí a těší se na ně a poslaly i dopis, měli jsme z něj radost a jsme rádi za zprávy ze školky. Mrzí mě, že teď nemůžeme do školky chodit, Matymu chybí děti a spousta aktivit, i když se samozřejmě snažíme užít si čas, kdy jsme spolu jako rodina, a děti si za tu dobu, co jsme doma, na sebe hodně zvykly.

Snad se brzy uvidíme a těšíme se, že budeme do školky chodit i s mladší dcerkou.

Moc všem děkuji za to, jaká školka je.
Lenka Terichová


Poděkování za roušky


Martin Exner, starosta obce Nová Ves, 8.4. 2020


Jménem obce Nová Ves děkuji kolektivu MŠ SLUNÍČKO za ušití a dodání 40 ks roušek. Tyto roušky budou rozdány občanům obce Nová Ves, zejména seniorům.
Srdečně zdravím
Martin Exner, starosta obce Nová Ves (okr. Měník)


Poděkování – dopis


Barbora Nezvalová, 7.4. 2020


Dobrý den,
ráda bych chtěla poděkovat paním učitelkám a paní ředitelce za krásný nápad napsat
a poslat dětem dopis do schránky, v období, kdy děti bohužel nemohou kvůli epidemii svou školku navštěvovat.
Dle mého děti překvapení ve schránkách určené přímo pro ně mají moc rády, aspoň můj syn to tak má. Když jsem tedy ze schránky vyzvedla dopis ze školky a syn si ho otevřel, moc nás oba překvapil, potěšil a mne i dojal… 🙂 Moc hezky napsáno a ještě k tomu “ v dnešní době ručně „.
Syn si hned dopis vzal a pečlivě uschoval do svých důležitých pokladů a sám ohodnotil paní učitelky, že jsou moc hodné a zajímalo ho,zda dopis dostaly všechny děti. Jako poděkování připravil pro paní učitelky své velikonoční výrobky, které do školky také poslal.
Takže ještě jednou moc děkujeme za tento skvělý přístup k dětem a krásný nápad.


Ohlédnutí za našimi sluníčkovými roky


Kateřina Mazzolini, 4.9. 2019


V červnu tohoto roku vyrostl i náš syn Olík z předškoláckých bačkůrek a nevyhnutelně nastal okamžik, kdy jsme se museli se Sluníčkem rozloučit. Počítám-li i dobu, kdy školku navštěvovala také starší dcera Sofi, prožili jsme ve školce celkem 5 let.

Na tomto místě se patří zrekapitulovat, co nás při vzájemné spolupráci se školkou těšilo a poděkovat všem, kteří naše děti na cestě za poznáním provázeli. Snad má následující slova uklidní rodiče, kteří školkovskou štafetu převezmou po nás, nebo pomohou rozhodnout se těm, kdo třeba ještě váhají, kterou školku vybrat.

Obě naše děti si na kolektiv nezvykaly úplně snadno, nepřeháním ale, když napíšu, že loučení pro ně bylo ještě těžší a že vzpomínají (a budou), co krásného ve školce prožili. Musím vyzdvihnout naprosto profesionální, ale maximálně empatický a přátelský pedagogický přístup všech paní učitelek, s nimiž jsme se setkali. Oceňujeme i stabilní vedení ze strany paní ředitelky, která je nezaměnitelnou osobností a duší celé školky. Ano, Sluníčko je „tradiční“ školka, ale domnívám se, že v tom nejlepším slova smyslu.

Naše děti šly do školy vybaveny vším potřebným, ve školce našly pestrou náplň, pořád se měly na co těšit. Byli jsme naprosto nadšení z pravidelných divadelních představení (s povinným dress codem), vzdělávacích programů, výletů…děti nosily domů krásné výtvory, rádi jsme chodili i na odpolední dýchánky pro maminky a tatínky a poobědové čtení. Skutečně jsme měli pocit, že do školky patříme a ona k nám. V posledním roce pak tuším z iniciativy paní učitelky Dáši vznikly „přednášky“ maminek spolužáků z jiných kultur, což je skvělý nápad. Olík nosil domů zajímavé poznatky, podnítilo to jeho zájem o cizí země a věřím, že to celkově kolektiv stmelilo.

Velmi oceňujeme i inspirativní přístup při sestavování jídelníčku, krásné prostředí a zejména zahradu, která je – hlavně po té poslední rekonstrukci – naprostou oázou uprostřed sídliště.

Děkujeme tedy všem zaměstnancům Sluníčka za bezvadnou práci, kterou odvádějí, a držíme palce, ať i nadále drží laťku vysoko.

Kateřina Mazzolini


Pochvala


Vera Bumbalkova, 17.4. 2019


Dobry den,rada bych podekovala vsem ucitelkam vcetne pani reditelce,za krasny pristup k detem v materske skolce Slunicko.Je to ta nejkrasnejsi skolka co znam deti zde maji nadhernou zahradu kde si opravdu vyhraji.Dale je moc pekny pristup k detem,pani ucitelky k detem maji moc krasny pristup a deti se zde hodne nauci.Moc cenim i vytvarne cinnosti.Zahradu skolky a moznost svacinky ven je take super.Jeste jednou mockrat dekuji za krasnou praci a prostredi.Vera Bumbalkova


Velká chvála


Zdeněk Sekanina, 18.12. 2018


Dnes jsme s dechovým triem hráli v MŠ Sluníčko vánoční koncert. Po jeho skončení jsme se jednoznačně shodli, že tato školka je vlastně už takovým téměř nedostižným snem každého „školkového“muzikanta. Děti krásně zazpívaly všechny koledy (všechny sloky a to se už dnes také nevidí, tedy neslyší), byly pozorné, krásně se zapojovaly a jako publikum v lecčem předčily dospěláky na jiných koncertech. Zkrátka je vidět, že tady se dětem nejenže věnují, ale vychovávají z nich kulturně založené bytosti a posluchače. Za nás muzikanty patří místnímu pedagogickému sboru i dětem obrovská J E D N I Č K A!!!! Moc za to díky


Poděkování


Lenka Ješová, 18.7. 2018


Ráda bych touto cestou poděkovala celému personálnímu týmu školky Sluníčko, který se postaral o báječné roky, které naše děti ve školce strávily.
Paní ředitelka Jandová si zaslouží slova velké chvály, pod jejím vedením školka opravdu vzkvétá a je pro děti místem pohody. Děti mají kvalitní a moderní zázemí, krásné venkovní hřiště, ve třídách vše potřebné, předškoláčkům dělá radost velká interaktivní tabule. Děti si mohou vybrat z několika kroužků (dcera dodnes s nadšením vzpomíná na výlety s „Tuláčkem“), kurzu plavání, těší se z pravidelných divadélek a pořádaných akcí přímo ve školce a zajímavých výletů. V průběhu celého roku ve třídách paní učitelky připravují dětem krásné okamžiky při oslavách Vánoc, Velikonoc, MDD, Dne matek a dalších slavností. Výborná je také komunikace školky s rodiči, ať už prostřednictvím přehledných webových stránek (zde si můžeme prohlédnout pod heslem fotografie ze všech školkových akcí), nástěnek, nebo přímo s paní učitelkou.
Jako rodič musím vyzdvihnout předškolní přípravu dětí. Za to, jak se dětem paní učitelky věnovaly a co vše děti naučily, jim patří mé veliké poděkování! Děti vstoupí do první třídy výborně připraveny.
MŠ Sluníčko není v naší spádové oblasti, ale dnes jsem velice ráda, že i přes to jsme si tuto školku před čtyřmi lety pro naše děti zvolili a pro další rodiče ji mohu jen vřele doporučit.
MŠ Sluníčko do dalších let přeji, aby vytvořilo chvíle pohody co nejvíce dětem, stejně tak jako těm našim.


Poděkování


Viktorie Stodolová, 28.6. 2018


Chtěla bych touto cestou z celého srdce poděkovat učitelkám z třídy žába Staně a Zdeně za to s jakou péči, láskou a trpělivosti přistupovali k Vojtíkovi, celkově za jejich vstřícnost a profesionalitu. Moc děkuji celému kolektivu MŠ, paní kuchařkám za chutná jídla na kterých Vojtíšek moc pochutnal, obrovské děkuji patří pí. ředitelce za to jak skvěle MŠ funguje pod její vedením. Dětí ze školky odnáší spoustu zážitků a dovednosti, předškoláci odchází připravené na školu. Jako rodič jsem byla maximálně spokojená a jsem šťastna za to že můj syn navštěvoval právě MŠ Sluníčko. Přeji celému kolektivů hodně dalších spokojených rodičů a šťastných dětí. Viktorie a Vojtíšek Stodolovi.


Poděkování


Zuzana Hošková, 24.8. 2017


Před prázdninami jsem předala paní ředitelce a paním učitelkám dopis, kde jsem velmi děkovala za práci, kterou pro děti a s dětmi dělají. Velmi jednoduše řečeno. Ve skutečnosti to byl dopis, kde jsem se snažila vyjádřit naše velké potěšení a díky za to, že náš syn se cítil svůj první rok ve školce tak dobře a přirozeně, že jeho každodenní postřehy, takové to malé každodenní vyprávění, nás, jako rodiče, nemohlo víc těšit. Nyní, s odstupem dvou měsíců, po prázdninách a také i se zkušenostmi odjinud, musím napsat ještě jednou, trochu jinak a trochu víc veřejně. Děkuji paním učitelkám a paní ředitelce nejen za péči, která se dětem ve Sluníčku dostává, ale i za mateřský přístup a za zájem, se kterým dítě vnímají. Také děkuji paní ředitelce a paní zástupkyni za to, jaký tým lidí si k sobě vybraly, protože to nejsou jen pedagožky, jsou to paní učitelky, které mají děti a práci s dětmi RÁDY! Také děkuji za to, jak školka vypadá – prostory a pomůcky ke hrám, krásná upravená zahrada, kterou každodenně a za každého počasí využívají. Děkuji i za to, jak chytře mají děti rozdělené oblečení v poličkách. Děkuji i za výzdobu chodeb, kde si náš syn najde pravidelně svůj výrobek nebo obrázek a uvědomí si, jak je to i díky němu ve školce pěkné. Vážená paní ředitelko, došlo mi, že nic není náhoda a že „u nás“, ve Sluníčku, jsou věci dělané lidmi, kteří mají hlavu a srdce na svém místě. Jsem Vám vděčná za přátelské prostředí, ve kterém můj syn může navazovat vztahy nejen s kamarády a paní učitelkami, ale i s celým širším personálem. Děkujeme Vám! rodiče Jakuba


Dopis – poděkování


Lucie Kalábková, 18.6. 2017


dopis (.pdf)


Naše děti ve Sluníčku – ohlédnutí


Markéta Staňková, 5.6. 2016


Když jsem hledala před 2 roky školku pro mojí tehdy 4 letou dceru, velmi mi pomohlo osobní doporučení paní z naší ulice, která do Sluníčka vozila obě své děti. Po dni otevřených dveří bylo celkem jasno. Již samotný přístup paní ředitelky Jandové, která je vždy vstřícná a milá, mě přesvědčil. Nikdy jsem pak nezapochybovala o správnosti volby. Dcera byla zpočátku úzkostná, špatně snášela odloučení, ale paní učitelky ze Žabičky měly vždy pochopení a snažily se dceru povzbudit a přejít toto obtížné období. Z tohoto důvodu souhlasím s paní ředielkou co se týče adaptačního programu na zahájení školního roku. Ač se to u některých rodičů nesetkává s pochopením (třeba musí do práce a nemohou si dovolit vyzvedávat děti po obědě, po svačince atd), podle mne to je ale dobře vymyšlené a dětem to opravdu usnadní nástup do nového prostředí a kolektivu. Nyní je dcera předškoláček a do školky chodí ráda. Bude se nám stýskat. Školku navštěvuje i můj mladší syn a také je moc spokojen. Smekám před trpělivostí všech paních učitelek, zvládnout tolik dětí s úsměvem a nastolit dětem tolik potřebné hranice…. Nyní se stěhujeme, takže školku opouštíme, což nás moc mrzí. Ale když se mne nějaká maminka v Kyjí ptá, kam dávám děti, vždy Sluníčko nadšeně doporučuji. Stejně tak, jako mne bylo doporučeno, když jsem se rozhodovala já. Paní ředitelka Jandová je velmi profesionální, je to člověk na správném místě a dělá vše pro to, aby se školka rozvíjela po všech stránkách. Všechny paní učitelky jsou moc milé a laskavé. Zvláštní poděkování je také namířeno paní učitelce Miládce ze Zajíčka, kterou můj syn zbožňuje :-). Děkujeme celému týmu Sluníčka, paním kuchařkám, které skvěle vaří (syn si často přidává – prý i několikrát :-)), také paním uklízečkám, zkrátka všem, kteří se o naše děti starají. Také musím pochválit systém omluv, funguje perfektně a nikdy jsme neměli s ničím problém. Přeji mnoho spokojených dětí i rodičů a stále tolik elánu a úsměvů i do dalších let. Markéta, Karolínka a Davídek Staňkovi


Divadlo – Strašidýlko Bačkůrka


Barbora Čmelíková, 24.10. 2015


Ráda bych se s Vámi podělila o mimořádný zážitek z hraní divadla v MŠ Sluničko v Praze 9. Přijela jsem se svými „dřevěnými kolegy“ ráno v pátek 23. 10. 2015 a už po překročení prahu školky nebylo možno nevnímat slavnostní atmosféru, která tam panovala. Všimla jsem si, že děti jsou slavnostně oblečeny a ptala se, zda děti dochází do školky nastrojené běžně? Paní učitelka mi vysvětlila, že ne, že je tomu tak jen v případě, že se ve školce koná nějaká slavnostní událost. Hlavou mi projela slova profesorky Jany Pilátové z DAMU ?divadlo jako svátek? a uvědomila jsem si, jak je pro mě příjemné a povznášející, když jsou děti svými učitelkami vedeny k úctě k živému vystoupení. (Je jasné, že jen v oblečení to nevězí.) Moje očekávání se naplnilo při představení měrou vrchovatou. Děti byly kultivované, pozorné, zatažené do děje a po skončení pohádky jsem ještě z třídy zaslechla, jak probíhá rozbor viděného, tj. že paní učitelka s dojmy získanými při představení dále pracuje. Divadlo je opravdu svátek, svátek kdy se sejdou diváci na jedné a aktéři na druhé straně a společným konáním, vnímáním a vzájemnou komunikací vznikne něco, čemu se říká ?tady a teď?. Každé představení má svůj začátek a konec. Co se odehraje mezi tím, je neopakovatelné ať v dobrém, či špatném smyslu slova. A v Sluníčku se to v tento říjnový pátek fakt povedlo! Díky paní učitelkám, paní ředitelce za to, jak vedou svoje svěřence a že přistupují k divadlu jako k svátku a přeji hodně radosti z práce, sil a pevného zdraví a aby i nadále vytrvaly! Bára Čmelíková (Bářino toulavé divadlo)


Poděkování za skvělou péči


Zdeňka Vogelová, 18.6. 2015


Ráda bych prostřednictvím této webové stránky poděkovala za perfektní a profesionální péči o naši dceru Zuzanu oběma našim učitelkám, Daně a Monice, a paní ředitelce za přívětivý management, který zajišťoval bezvadné fungování školky a spoustu nejrůznějších naučných i zábavných akcí. Naše dcera za rok a půl strávený ve školce udělala obrovský pokrok snad ve všech oblastech. Do školky se vždy těšila a ráda vyprávěla, co s v ní dělo. Ze srdce děkuji, Zdeňka Vogelová


Poděkování


Karolína Vraňáková, Lucie Nováková, 3.7. 2014


Rády bychom poděkovaly paní ředitelce a všem učitelkám za tři roky plné trpělivosti, starostlivosti a rodinné atmosféry. Děkujeme za přípravu dětí do školních let. Jsme rády, že naše děti měli možnost navštěvovat tuto úžasnou školku.Poděkování také patří i paním kuchařkám za vaření s láskou našim dětem a kreativitu (co jste měli dnes k obídku? Odpověď: masíčko, kašičku a polívčičku. :-)))). Bylo pěkné vidět, že pro někoho může být práce i posláním. Ještě jednou velké díky a přání mnoha výchovných úspěchů v další letech. PS: Škoda, že se do školky nedá chodit věčně. S pozdravem spokojené maminky.