Názorové fórumPlease complete the required fields.

Zpětná vazba – červen 2020


Alena Dezortová, 30.6. 2020


Dobrý den,
velmi pozitivně hodnotím způsob scházení dětí od konce května 2020, kdy se děti scházely na školní zahradě a většinu času tak trávily na čerstvém vzduchu. Dcera tak neměla rýmu hned po pár dnech ve školce :-), jak tomu bývalo dříve. Hlasovali bychom pro podobný způsob i pro začátek školky v září, podle toho, jak to počasí dovolí.
Moc děkujeme za skvělý nápad a všem paní učitelkám za péči a laskavý přístup!
Hezké léto všem!


Poděkování


Lenka Terichová, 13.4. 2020


Dobrý den,

chtěla bych poděkovat paní učitelkám i paní ředitelce. Do školky chodí náš syn Matyášek již třetím rokem a od prvního dne jsme byli spokojeni. Paní učitelky mají k dětem skvělý přístup a Matyášek má všechny paní učitelky, se kterými se potkal, moc rád. Zvládli jsme ranní loučení, adaptaci, i další drobnosti, které se občas vyskytnou.

Oceňuji komunikaci všech ve školce ať už směrem k rodičům nebo k dětem. Vždy je ve školce příjemná atmosféra. Také jsem chtěla zmínit jídelnu, kde Maty většinu věcí sní a pochválí, a to i věci, které doma nejí. Také vyžaduje jídla, která měli ve školce.
Program ve školce je bohatý, pořád se něco děje – divadlo, různé přednášky a programy, děti spoustu věcí vyrábějí, učí se písničky, dozvídají se spoustu věcí. Krásná je nová zahrada a líbí se mi útulné třídy.
Hezká jsou setkání s rodiči ve školce, kde si s dětmi pohrajeme, doneseme občerstvení, něco tvoříme nebo nám děti předvedou, co s paní učitelkami nacvičily. Děti s paní učitelkami něco upečou a vyzdobí třídu.
Výzdoba ve školce se pořád mění, je neuvěřitelné, kolik toho děti vytvoří.
Maty také rád chodí na plavání a těší se vždy na cestu autobusem. Děkujeme paní ředitelce, že rozklíčovala, proč tam Maty nechtěl ze začátku chodit, a od té doby se každý týden těší na čtvrtek.
Nyní mám radost, že paní učitelky na děti myslí a těší se na ně a poslaly i dopis, měli jsme z něj radost a jsme rádi za zprávy ze školky. Mrzí mě, že teď nemůžeme do školky chodit, Matymu chybí děti a spousta aktivit, i když se samozřejmě snažíme užít si čas, kdy jsme spolu jako rodina, a děti si za tu dobu, co jsme doma, na sebe hodně zvykly.

Snad se brzy uvidíme a těšíme se, že budeme do školky chodit i s mladší dcerkou.

Moc všem děkuji za to, jaká školka je.
Lenka Terichová


Poděkování za roušky


Martin Exner, starosta obce Nová Ves, 8.4. 2020


Jménem obce Nová Ves děkuji kolektivu MŠ SLUNÍČKO za ušití a dodání 40 ks roušek. Tyto roušky budou rozdány občanům obce Nová Ves, zejména seniorům.
Srdečně zdravím
Martin Exner, starosta obce Nová Ves (okr. Měník)


Poděkování – dopis


Barbora Nezvalová, 7.4. 2020


Dobrý den,
ráda bych chtěla poděkovat paním učitelkám a paní ředitelce za krásný nápad napsat
a poslat dětem dopis do schránky, v období, kdy děti bohužel nemohou kvůli epidemii svou školku navštěvovat.
Dle mého děti překvapení ve schránkách určené přímo pro ně mají moc rády, aspoň můj syn to tak má. Když jsem tedy ze schránky vyzvedla dopis ze školky a syn si ho otevřel, moc nás oba překvapil, potěšil a mne i dojal… 🙂 Moc hezky napsáno a ještě k tomu “ v dnešní době ručně „.
Syn si hned dopis vzal a pečlivě uschoval do svých důležitých pokladů a sám ohodnotil paní učitelky, že jsou moc hodné a zajímalo ho,zda dopis dostaly všechny děti. Jako poděkování připravil pro paní učitelky své velikonoční výrobky, které do školky také poslal.
Takže ještě jednou moc děkujeme za tento skvělý přístup k dětem a krásný nápad.


Ohlédnutí za našimi sluníčkovými roky


Kateřina Mazzolini, 4.9. 2019


V červnu tohoto roku vyrostl i náš syn Olík z předškoláckých bačkůrek a nevyhnutelně nastal okamžik, kdy jsme se museli se Sluníčkem rozloučit. Počítám-li i dobu, kdy školku navštěvovala také starší dcera Sofi, prožili jsme ve školce celkem 5 let.

Na tomto místě se patří zrekapitulovat, co nás při vzájemné spolupráci se školkou těšilo a poděkovat všem, kteří naše děti na cestě za poznáním provázeli. Snad má následující slova uklidní rodiče, kteří školkovskou štafetu převezmou po nás, nebo pomohou rozhodnout se těm, kdo třeba ještě váhají, kterou školku vybrat.

Obě naše děti si na kolektiv nezvykaly úplně snadno, nepřeháním ale, když napíšu, že loučení pro ně bylo ještě těžší a že vzpomínají (a budou), co krásného ve školce prožili. Musím vyzdvihnout naprosto profesionální, ale maximálně empatický a přátelský pedagogický přístup všech paní učitelek, s nimiž jsme se setkali. Oceňujeme i stabilní vedení ze strany paní ředitelky, která je nezaměnitelnou osobností a duší celé školky. Ano, Sluníčko je „tradiční“ školka, ale domnívám se, že v tom nejlepším slova smyslu.

Naše děti šly do školy vybaveny vším potřebným, ve školce našly pestrou náplň, pořád se měly na co těšit. Byli jsme naprosto nadšení z pravidelných divadelních představení (s povinným dress codem), vzdělávacích programů, výletů…děti nosily domů krásné výtvory, rádi jsme chodili i na odpolední dýchánky pro maminky a tatínky a poobědové čtení. Skutečně jsme měli pocit, že do školky patříme a ona k nám. V posledním roce pak tuším z iniciativy paní učitelky Dáši vznikly „přednášky“ maminek spolužáků z jiných kultur, což je skvělý nápad. Olík nosil domů zajímavé poznatky, podnítilo to jeho zájem o cizí země a věřím, že to celkově kolektiv stmelilo.

Velmi oceňujeme i inspirativní přístup při sestavování jídelníčku, krásné prostředí a zejména zahradu, která je – hlavně po té poslední rekonstrukci – naprostou oázou uprostřed sídliště.

Děkujeme tedy všem zaměstnancům Sluníčka za bezvadnou práci, kterou odvádějí, a držíme palce, ať i nadále drží laťku vysoko.

Kateřina Mazzolini