Názorové fórumPlease complete the required fields.

Ohlédnutí za našimi sluníčkovými roky


Kateřina Mazzolini, 4.9. 2019


V červnu tohoto roku vyrostl i náš syn Olík z předškoláckých bačkůrek a nevyhnutelně nastal okamžik, kdy jsme se museli se Sluníčkem rozloučit. Počítám-li i dobu, kdy školku navštěvovala také starší dcera Sofi, prožili jsme ve školce celkem 5 let.

Na tomto místě se patří zrekapitulovat, co nás při vzájemné spolupráci se školkou těšilo a poděkovat všem, kteří naše děti na cestě za poznáním provázeli. Snad má následující slova uklidní rodiče, kteří školkovskou štafetu převezmou po nás, nebo pomohou rozhodnout se těm, kdo třeba ještě váhají, kterou školku vybrat.

Obě naše děti si na kolektiv nezvykaly úplně snadno, nepřeháním ale, když napíšu, že loučení pro ně bylo ještě těžší a že vzpomínají (a budou), co krásného ve školce prožili. Musím vyzdvihnout naprosto profesionální, ale maximálně empatický a přátelský pedagogický přístup všech paní učitelek, s nimiž jsme se setkali. Oceňujeme i stabilní vedení ze strany paní ředitelky, která je nezaměnitelnou osobností a duší celé školky. Ano, Sluníčko je „tradiční“ školka, ale domnívám se, že v tom nejlepším slova smyslu.

Naše děti šly do školy vybaveny vším potřebným, ve školce našly pestrou náplň, pořád se měly na co těšit. Byli jsme naprosto nadšení z pravidelných divadelních představení (s povinným dress codem), vzdělávacích programů, výletů…děti nosily domů krásné výtvory, rádi jsme chodili i na odpolední dýchánky pro maminky a tatínky a poobědové čtení. Skutečně jsme měli pocit, že do školky patříme a ona k nám. V posledním roce pak tuším z iniciativy paní učitelky Dáši vznikly „přednášky“ maminek spolužáků z jiných kultur, což je skvělý nápad. Olík nosil domů zajímavé poznatky, podnítilo to jeho zájem o cizí země a věřím, že to celkově kolektiv stmelilo.

Velmi oceňujeme i inspirativní přístup při sestavování jídelníčku, krásné prostředí a zejména zahradu, která je – hlavně po té poslední rekonstrukci – naprostou oázou uprostřed sídliště.

Děkujeme tedy všem zaměstnancům Sluníčka za bezvadnou práci, kterou odvádějí, a držíme palce, ať i nadále drží laťku vysoko.

Kateřina Mazzolini


Pochvala


Vera Bumbalkova, 17.4. 2019


Dobry den,rada bych podekovala vsem ucitelkam vcetne pani reditelce,za krasny pristup k detem v materske skolce Slunicko.Je to ta nejkrasnejsi skolka co znam deti zde maji nadhernou zahradu kde si opravdu vyhraji.Dale je moc pekny pristup k detem,pani ucitelky k detem maji moc krasny pristup a deti se zde hodne nauci.Moc cenim i vytvarne cinnosti.Zahradu skolky a moznost svacinky ven je take super.Jeste jednou mockrat dekuji za krasnou praci a prostredi.Vera Bumbalkova


Velká chvála


Zdeněk Sekanina, 18.12. 2018


Dnes jsme s dechovým triem hráli v MŠ Sluníčko vánoční koncert. Po jeho skončení jsme se jednoznačně shodli, že tato školka je vlastně už takovým téměř nedostižným snem každého „školkového“muzikanta. Děti krásně zazpívaly všechny koledy (všechny sloky a to se už dnes také nevidí, tedy neslyší), byly pozorné, krásně se zapojovaly a jako publikum v lecčem předčily dospěláky na jiných koncertech. Zkrátka je vidět, že tady se dětem nejenže věnují, ale vychovávají z nich kulturně založené bytosti a posluchače. Za nás muzikanty patří místnímu pedagogickému sboru i dětem obrovská J E D N I Č K A!!!! Moc za to díky


Poděkování


Lenka Ješová, 18.7. 2018


Ráda bych touto cestou poděkovala celému personálnímu týmu školky Sluníčko, který se postaral o báječné roky, které naše děti ve školce strávily.
Paní ředitelka Jandová si zaslouží slova velké chvály, pod jejím vedením školka opravdu vzkvétá a je pro děti místem pohody. Děti mají kvalitní a moderní zázemí, krásné venkovní hřiště, ve třídách vše potřebné, předškoláčkům dělá radost velká interaktivní tabule. Děti si mohou vybrat z několika kroužků (dcera dodnes s nadšením vzpomíná na výlety s „Tuláčkem“), kurzu plavání, těší se z pravidelných divadélek a pořádaných akcí přímo ve školce a zajímavých výletů. V průběhu celého roku ve třídách paní učitelky připravují dětem krásné okamžiky při oslavách Vánoc, Velikonoc, MDD, Dne matek a dalších slavností. Výborná je také komunikace školky s rodiči, ať už prostřednictvím přehledných webových stránek (zde si můžeme prohlédnout pod heslem fotografie ze všech školkových akcí), nástěnek, nebo přímo s paní učitelkou.
Jako rodič musím vyzdvihnout předškolní přípravu dětí. Za to, jak se dětem paní učitelky věnovaly a co vše děti naučily, jim patří mé veliké poděkování! Děti vstoupí do první třídy výborně připraveny.
MŠ Sluníčko není v naší spádové oblasti, ale dnes jsem velice ráda, že i přes to jsme si tuto školku před čtyřmi lety pro naše děti zvolili a pro další rodiče ji mohu jen vřele doporučit.
MŠ Sluníčko do dalších let přeji, aby vytvořilo chvíle pohody co nejvíce dětem, stejně tak jako těm našim.


Poděkování


Viktorie Stodolová, 28.6. 2018


Chtěla bych touto cestou z celého srdce poděkovat učitelkám z třídy žába Staně a Zdeně za to s jakou péči, láskou a trpělivosti přistupovali k Vojtíkovi, celkově za jejich vstřícnost a profesionalitu. Moc děkuji celému kolektivu MŠ, paní kuchařkám za chutná jídla na kterých Vojtíšek moc pochutnal, obrovské děkuji patří pí. ředitelce za to jak skvěle MŠ funguje pod její vedením. Dětí ze školky odnáší spoustu zážitků a dovednosti, předškoláci odchází připravené na školu. Jako rodič jsem byla maximálně spokojená a jsem šťastna za to že můj syn navštěvoval právě MŠ Sluníčko. Přeji celému kolektivů hodně dalších spokojených rodičů a šťastných dětí. Viktorie a Vojtíšek Stodolovi.
Starší příspěvky najdete na na našem starém webu